אחסון אתרים והשפעתו על קידום אתרים בגוגל

אחסון אתרים ע"י חברה מקצועית ואמינה

אחסון אתרים ע"י חברה מקצועית ואמינה

במבט ראשון לא נראה שיש קשר בין שרת האחסון של האתר לבין תהליך של קידום אתרים . יחד עם זאת בניתוח מעמיק יותר ניתן למצוא את הקשר. בהמשך נביא מספר גורמים שקשורים בשרת המאחסן את האתר ובהקשרם לתהליך של קידום אתרים בגוגל ובאופן כללי באינטרנט.

נתחיל ממשהו פשוט. במידה והאתר שלכם מאוחסן על שרת איטי, יכולה להיווצר בעיית הנגישות לאתר. רוב הגולשים לא יחכו הרבה זמן לטעינת האתר שלכם. מה שחמור יותר הוא שגם הזחלן של גוגל לא יחכה לטעינת העמודים שלכם בלי סוף. במידה והטעינה לא תתבצע בזמן סביר הזחלן פשוט ידלג על העמוד הזה. דילוג על עמודים יכול להיות הרסני לדירוג שלכם בתוצאות החיפוש של גוגל.

דבר נוסף שקשור לאותו נושא של קידום אתרים הוא שרת לא יציב. ישנם שרתים לא יציבים שנופלים לעיתים קרובות יחסית. הפגיעה היא שוב דו צדדית. מצד אחד גולשים שיגיעו לאתר לא נגיש פשוט יוותרו עליו. גם הזחלן של גוגל יכול לעבור על האתר בדיוק כשהשרת למטה. בהתחשב בזה שהסריקה היא תקופתית, הדבר אומר שהאתר שלכם לא ידורג ולא יופיע בתוצאות החיפוש של גוגל למשך תקופת זמן ארוכה יחסית.

נושא נוסף שיש לבדוק הוא שאין אתרים בעיתיים שמאוחסנים על השרת של האתר שלכם. במידה וישנו אתר שנמצא באותו השרת, ומשתמש בשיטות פסולות, ומקבל עונשים מגוגל, גם הדירוג של האתר שלכם יכול להינזק מזה. חשוב שהאתרים שנמצאים על אותו השרת יהיו אתרים לא בעייתיים.

נושא נוסף הוא קישורים חיצוניים מאתרים הנמצאים על אותו השרת. במידה ואתם מקבלים קישורים חיצוניים מאתרים הנמצאים על אותו השרת, החשיבות של קישורים אלה תהיה נמוכה יחסית.

נושא נוסף שיש לקחת בחשבון בתהליך של קידום אתרים הוא שרתים חינמיים. הרבה אנשים המתפתים להשתמש בשרתים חינמיים. הדבר קוסם במיוחד לאנשים בעלי תקציבים מוגבלים. חשוב לא להתפתות לעשות את זה. גוגל יודע לזהות שהאתר שלכם מאוחסן על שרת חינמי, וכתוצאה מכך חשיבותו של האתר יורדת באופן ניכר ומקשה על תהליך אפקטיבי של קידום אתרים באינטרנט.

הפוסט הזה פורסם בתאריך כללי, מאמרים עם התגים , , . קישור קבוע.